Skip to content

Manuel da Conceição Afonso 1930 - 1933

15/08/1930

0 comments

Comment

No comments avaliable.

Author

Info

Published in 31/08/2018

Updated in 19/02/2021

All events in the topic Presidentes do Clube:


27/02/1904José Rosa Rodrigues 1904 - 1906
17/11/1906Luís Carlos de Faria Leal 1906 - 1907
17/12/1906Januário Gonçalves Barreto Duarte 1906-1908
14/09/1907João José Pires 1907 - 1910
01/02/1910Alfredo Alexandre Luís da Silva 1910 - 1911
25/03/1911António Nunes de Almeida Guimarães 1911
08/07/1911Alberto Lima 1911 - 1912
30/03/1912José Eduardo Moreira Sales 1912
04/12/1912Alberto Lima 1912 - 1915
29/08/1915José Antunes dos Santos Júnior 1915 - 1916
15/07/1916Félix Bermudes 1916
07/10/1916Nuno Freire Themudo 1916 - 1917
22/07/1917Bento Mântua 1917 - 1926
25/08/1926Alberto Silveira Ávila de Melo 1926 - 1930
15/08/1930Manuel da Conceição Afonso 1930 - 1933
20/08/1933Vasco Rosa Ribeiro 1933 - 1936
03/11/1936Manuel da Conceição Afonso 1936 - 1938
01/07/1938Júlio Ribeiro da Costa 1938 - 1939
01/08/1939Augusto da Fonseca Júnior 1939 - 1945
18/01/1946Manuel da Conceição Afonso 1946 - 1947
24/01/1947João Tamagnini de Sousa Barbosa 1947 - 1949
15/03/1952Joaquim Ferreira Bogalho 1952 - 1957
30/03/1957Maurício Vieira de Brito 1957 - 1962
26/03/1964Adolfo Vieira de Brito 1964 - 1965
08/05/1965António Catarino Duarte 1965 - 1966
17/06/1966José Ferreira Queimado 1966 - 1967
03/07/1967Adolfo Vieira de Brito 1967 - 1969
12/04/1969Duarte António Borges Coutinho 1969 - 1977
26/05/1977José Ferreira Queimado 1977 - 1981
29/05/1981Fernando Martins 1981 - 1987
27/03/1987João Maria dos Santos Júnior 1987 - 1992
24/04/1992Jorge Artur Rego de Brito 1992 - 1994
07/01/1994Manuel Damásio Soares Garcia 1994 - 1997
27/10/2000Manuel Lino Rodrigues Vilarinho 2000 - 2003